Hotel Garden Bolesławiec
Ceny i Rezerwacja
directDojazd phoneZadzwoń RezerwujRezerwuj

Atrakcje w Hotelu Garden Bolesławiec

Atrakcje w hotelu
Atrakcje w hotelu
Atrakcje w hotelu
Atrakcje w hotelu

W budynku naszego hotelu znajduje się zabytkowy 300-letni portal, zdobiący wejście do Sali Kryształowej – niezmiennie wywołujący zachwyt gości. Wnętrza hotelu wyróżniają się oryginalną aranżacją w stylu wiktoriańskim, w otoczeniu pięknych, zabytkowych mebli.
Spacerując po ogrodzie zachwycisz się piękną zielenią i kwiatami. Liczne figurki, okalające alejki i piękna fontanna z rybami wprowadzą w relaksacyjny nastrój. Na łonie natury możesz poczytać książkę, delektując się ciszą i przyrodą.
O 5 nad ranem obudzi Cię śpiew ptaków zamieszkujących liczne, stare drzewostany, a na tarasie napijesz się pysznej kawy w promieniach wschodzącego słońca. W ogrodzie istnieje możliwość ustawienia kampera z dostępem do prądu i wody. Dla fanów aktywnego wypoczynku, w położeniu ok. 5 min spacerem znajduje się las, w którym można uprawiać jogging, nordic walking oraz jazdę rowerową.

Bolesławiec
Bolesławiec
Bolesławiec

Bolesławiec jest historycznym miastem z bogatą przeszłością. Nazwa „Bolesławiec” wywodzi się od słowiańskiego imienia Bolesław oznaczającym sławę, które nadano miastu na cześć fundatora Bolesława I Wysokiego, który założył miasto około 1190 roku nadając mu liczne przywileje.
W dzisiejszych czasach Bolesławiec słynie z produkcji pięknej ceramiki. Na terenie miasta i w jego obrębie znajduje się wiele zakładów produkcyjnych oferujących różne formy i design. Od 1994 roku, corocznie organizowane są przez włodarzy miasta  kilkudniowe festyny, które znane są jako Święto Ceramiki. Promocja bolesławieckiej ceramiki odbywa się najczęściej w  okolicach ostatnich tygodni sierpnia i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ludzi z całego kraju i świata.
Zapraszamy na pełen atrakcji weekend w Bolesławcu!

Zabytki
Zabytki
Zabytki

W Bolesławcu znajduje się też wiele zabytków, wpisanych do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Są to między innymi:

 • Rynek Starego Miasta z licznymi okalającymi go zabytkowymi kamienicami
 • Ratusz miejski, z 1525 r., przebudowany w 1781 r.; obecny kształt budowli uzyskany został po wielu przebudowach w 1776 r.. Obecnie ratusz spełnia funkcję urzędu miasta. Najpiękniejszą częścią jest Pałac Ślubów. Budowla posiada jedną wieżę. W latach 2012-2013 ratusz przeszedł gruntowną renowację.
 • planty miejskie (parki, promenady)  powstałe po 1867 r., zmiany w XX w.
 • najdłuższy w Europie wiadukt kolejowy
 • zabytkowe fragmenty  murów obronnych , z XIV w., z zachowaną jedną basztą,  wzdłuż których ciągnie się pas Plant i trasa spacerowa
 • Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, z drugiej poł. XV-XVI w., Sanktuarium Maryjne. Z barokowym wnętrzem.
Dla dzieci
Dla dzieci
Dla dzieci

Hotel Garden*** to miejsce otwarte i przyjazne dla rodzin z dziećmi. Dysponujemy niezbędnym zapleczem, aby nasi Mali Goście mogli poczuć się wyjątkowo, a rodzice mieli pewność, że pobyt z dzieckiem będzie bezpiecznym i wygodnym wypoczynkiem. Usytuowanie Hotelu – wśród zieleni i drzew ogrodu, z dala od ulicy – to warunki bardzo cenione przez rodziców, chcących podczas pobytu zapewnić swoim dzieciom bliskość natury i bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu. Ponadto zapewniamy:

 • Łóżeczka niemowlęce
 • Wanienki do kąpania niemowląt, maty antypoślizgowe pod prysznic, podesty łazienkowe
 • Książeczki, gry rodzinne dla dzieci w różnym wieku
 • Miejsce na przechowywanie wózków dziecięcych
 • Krzesełka do karmienia dla dzieci
 • Specjalne menu dla dzieci w restauracji hotelowej, które przypadnie do gustu nawet niejadkom
 • Plastikowe naczynia i sztućce (produkty z atestem)
 • Bezpłatne noclegi dla dzieci do 3 lat

Hotel Garden – atrakcje malowniczego ogrodu

Wizyta w Hotelu Garden to nie tylko możliwość wypoczynku w kompleksowo wyposażonych i stylowo urządzonych pokojach, ale też atrakcje i relaks w ogrodzie. O poranku obudzi Cię śpiew ptaków zamieszkujących stare drzewostany, a na tarasie napijesz się pysznej kawy w promieniach wschodzącego słońca. Wieczorem pobyt w bajkowym ogrodzie pozwoli Ci odpocząć po dniu pełnym zwiedzania albo pracy.

Malownicze otoczenie budynku wprawi Cię w dobry nastrój i sprawi, że pobyt w obiekcie stanie się czystą przyjemnością. Nasz Hotel Garden mieści się w urokliwym otoczeniu, z dala od zgiełku miasta. Otacza go bajkowy ogród pełen zieleni i kwiatów. Piękna fontanna z pływającymi w wodzie rybami oraz liczne rzeźby i figurki okalające alejki wprowadzą Cię w relaksacyjny klimat.

Duży, zadaszony teren piknikowy Hotelu Garden zachęca do przebywania na świeżym powietrzu na łonie natury. Wiosną i latem możesz poczytać książkę na trawie lub ławce, delektując się ciszą i pięknem soczyście zielonej przyrody. Jesienią i zimą nasz ogród jest idealny na długie, spokojne spacery. Zielone otoczenie to doskonałe miejsce do świętowania prywatnych i firmowych jubileuszów, organizowania imprez integracyjnych, urodzin bądź innych eventów i wydarzeń w plenerze. Oferujemy możliwość ustawienia kampera z dostępem do wody i energii elektrycznej.

Strefa aktywnego relaksu w Hotelu Garden w Bolesławcu

Odpoczynek w zielonym otoczeniu to niejedyne atrakcje, jakie oferuje Hotel Garden. Najciekawsze atrakcje związane są przede wszystkim z aktywnym wypoczynkiem. Spacery po hotelowych ścieżkach i alejkach pozwolą Ci zachować dobrą kondycję, a jednocześnie zrelaksować się na łonie natury. Nie od dziś wiadomo, że częste przebywanie na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na organizm i samopoczucie. Pozwala budować odporność, poprawiać nastrój i redukować stres. Spokój, cisza i kontakt z przyrodą działają kojąco na psychikę.

Fani aktywnego wypoczynku znajdą tu więcej możliwości czynnego relaksu. Nasz hotel w Bolesławcu zapewnia atrakcje nie tylko w ogrodzie, ale też pobliskim lesie. W odległości około 5 minut spokojnym spacerem od obiektu znajduje się las. Zielone ścieżki skryte w cieniu drzew są idealne do uprawiania nordic walkingu i joggingu. Umożliwiają też bezpieczną i komfortową jazdę na rowerze.

Wędrówka leśnymi dróżkami to świetny sposób na kontakt z przyrodą i ucieczkę od zgiełku miasta. Bliskość zieleni i roślinności, śpiew ptaków i specyficzny mikroklimat leśny pozwoli Ci skutecznie odpocząć po trudach codzienności.

Organizowanie imprez w ogrodzie

Hotel Garden w Bolesławcu umożliwia przyjemne spędzenie czasu samodzielnie lub w gronie bliskich. Okalający go ogród jest zadbany i idealnie dostosowany do zabaw i rozmów na świeżym powietrzu. Oferujemy możliwość zorganizowania w ogrodzie atrakcji i imprez plenerowych dowolnego rodzaju. Grill, smaczny piknik, integracja firmowa czy spotkanie rodzinne przebiegną w doskonałej atmosferze i miłym otoczeniu. Teren piknikowy jest zadaszony, co pozwala na komfortowe przebywanie na świeżym powietrzu o każdej porze. W deszczową pogodę dach zasłoni Ciebie i Twoich gości przed opadami, z kolei w upalny dzień ochroni przed niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym.

(+48 75) 732 67 00